Ara
Close this search box.
Yönetim Ekibimiz

Fırat Gülgen

Fırat Gülgen, Calinos Entertainment’ı 1999 yılında Los Angeles’ta kurdu. 2001 yılına kadar Türki Cumhuriyetlere telenovela sattı. Ardından Calinos Entertainment’ın genel merkezini Türkiye’ye taşıdı ve Türk dizilerinin yurt dışında distribütörlüğünü yapmaya başladı. Calinos Entertainment, dünya çapında Türkçe içerik dağıtan ilk şirket oldu. 2003 yılında Fırat Gülgen, Paramount ve Universal stüdyolarıyla 8 yılı aşkın bir süre için içeriklerinin Türkiye’de münhasıran dağıtımını yapmak üzere bir anlaşma yaptı.

2008 yılında Fırat Gülgen, Türkiye’nin ana telekomünikasyon operatörü TTNET ile ortaklık kurarak Türkiye’nin ilk IPTV-TIVIBU-WEB TV platformlarını kurdu ve tam içerik danışmanlığı yönetimi sağladı. Calinos, yayıncılık endüstrisinde deneyim kazanarak TIVIBU için yılda 350’den fazla yeni başlık sunan FILMTIVI adlı ilk şirket içi kanalları kurdu.

Fırat Gülgen bu dönemde sadece 5 yılda 100’ün üzerinde gösterime giren ve 300’den fazla filmden oluşan bir kütüphane ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen film dağıtım şirketlerinden biri haline gelen Calinos Films’i kurdu.

2006 yılında yurtdışına süt ürünleri ihracatı yapma hedefiyle tarım ve hayvancılık sektörüne giren Calinos Holding; Tarım alanında yatırımlarını genişletmek amacıyla Niğde’de Cıngıllıoğlu Organik Tarım İşletmesi’ni 2008 yılında devralmış ve iki yıl gibi bir sürede Türkiye’nin en büyük özel sektördeki sulu tarım arazisini 26200 dönüm üzerinde faaliyete geçirmiştir. Holdingin tarım bölümü Orta Anadolu’da önümüzdeki 10 yılda hayvancılık, biyogaz ve seracılığı kapsayacak entegre tesislerinden oluşan yatırımlar planlamaktadır.

Calinos Holding’in medya alanında 1997 yılında başlayan maratonu bugün Fırat Gülgen öncülüğünde 140’dan fazla ülkeye binlerce saate karşılık gelen dizi ihracatı, reklam, pazarlama, web tv, içerik yönetimi, dizi ve film, prodüksiyon, tarım & hayvancılık yatırımları, madencilik ve yenilenebilir enerji alanındaki çalışmalarla yurtiçi ve yurtdışında 20’den fazla şirketi bünyesinde barındırarak devam etmektedir.

Tümünü Göster

Selahattin Sadıkoğlu

Erzurum Doğumlu. İlk, Orta, Lise eğitimini bu il ve Diyarbakır’da yaptı.
Şam Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Eğitimini aldı.Eğitimini sürdürürken Gazeteciliğe başladı.
Çalıştığı Kurum ve üstlendiği görevler sırası ile şöyledir;
B.Sabah-Muhabir, Milli Gazete-İstihbarat Şefi, Sırdaş Yayınevi-Hissedar,
Tercüman Gazetesi-Ortadoğu Muhabiri, Editör, Haber Müdürü
Güneş Gazetesi- Ortadoğu Muhabiri, Yayın Koordinatörü, Saudi Gazete- Türkçe Eki Sorumlusu
Al Bilad Gazetesi- Türkçe Yayın Eki Sorumlusu HBB TV-Haber Dairesi Başkanı, Yayın Müdürü
TGRT TV-Haber Genel Yayın Müdürü
Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Müdürü, Bugün Gazatesi-Genel Yayın Müdürü,
Bugün TV-Genel Müdür Akıllı TV-Genel Müdür Cine-5 Yayın Kurulu Üyesi
Tv 8 -İcra Kurulu Başkanı ve Genel Yayın Müdürü
Calinos Holding -İcra Kurulu Üyesi

Mesleği ile ilgili çok sayıda ödül sahibidir, yüzden fazla Tv program yapım ve Moderatörlük yapmıştır. Sürekli Basın Kartı hamilidir.

Zehra Zeynep Dereli

Zeynep Dereli Üsküdar Amerikan Lisesi’nin ardından ABD’de Princeton Üniversitesi’nde Ekonomi, Matematik ve Orta Doğu Araştırmaları bölümlerinde lisans derecesini almıştır. Londra Üniversitesi SOAS’de Kalkınma Ekonomileri alanında yüksek lisans yapmıştır.

Henüz kariyerinin başlarında İstanbul’daki Dundas & Ünlü Menkul Kıymetler’de Birleşme ve Satın Alma bölümünde çalışmıştır. Bu görevi sonrasında Londra’da Shell Trading and Shipping firmasında Risk Analizi, Araştırma ve Mevzuat Uyum takımlarında yer almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Shell Türkiye’de Finansal Analizci ve Tedarik Analizcisi olarak çalışmıştır. Kariyerinin ikinci bölümüne ise ülkemiz ekonomisinin kalkınmasına destek veren değişik kuruluşlarda görevler üstlenerek devam etmiştir. Bunlardan ilki Atlantik Konseyi Karadeniz Enerji ve Ekonomik Forumu direktörlüğü olup ayrıca bir dönem SKY Türk ve CNBC-E kanallarında siyaset gündemine ilişkin haftalık “Liderler ve Kararlar” programını hazırlayıp sunmuştur. Daha sonra düşünce kuruluşlarından Türk Politika Forumu’nun Genel Koordinatörlüğü’nü yürütmüştür. Tüm bunların yanı sıra GLOW İletişim firmasının ve APCO Türkiye’nin kuruculuğunu ve CEO’luğunu üstlenmiştir. APCO Worldwide Londra ofisine geçmiş ve uluslararası yönetim ekibine katılmıştır.

2016 senesinde ülkemizin ve toplumun kültürel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak teknoloji okuryazarları ve geleceğin girişimcilerini yetiştirmek amacıyla Türkiye’nin ilk odağı insan olan Teknoloji ve İnsan Kolejleri’ni (Tink) kuran Zeynep Dereli, eğitimin günümüz şartlarına adapte edilebilmesi için farklı ülkelerdeki eğitim modellerini incelemiş ve elde ettiği bilgiler ışığında Tink’i hayata geçirmiştir. Bu yolculukta Ekonomist Dergisi tarafından 2021’de yılın kadın girişimcisi ödülünü de kazanmıştır.

Mevcut şartlar nedeniyle örgün eğitimden ayrılarak 2022’de kurumsal hayata dönmüş ve Calinos Holding’de icra kurulu üyeliği görevine başlamıştır.

Türkiye’ye özel bir eğitim modelini ortaya koyduğu Dijital Yerliler kitabı Ekim 2019’da yayınlanmıştır.

Zeynep Dereli’nin katıldığı sosyal sorumluluk projeleri arasında yönetim kurulunda olduğu İTÜ BMT-KAUM Danışma Kurulu, WTech ile kurucularından olduğu Endeavor bulunmaktadır.

Tümünü Göster

Hamza Kurtgişi

Hamza Kurtgişi, 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yüksek öğrenimini Dumlupınar Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. Kariyerine inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın mali işler departmanında başlamıştır. 2001 yılında Calinos Holding bünyesine katılmış olup şirketin mali işler ve finans departmanlarında farklı görevler üstlenmiştir. 2008 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını alarak halen Mali ve İdari İşler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Ata Ferhatoğlu

Ata Ferhatoğlu, 1988 yılında DEÜ Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olarak çalışma hayatın başlamıştır.

1988-91 yılları arasında Ranger Exploration ve Anglo American Plc firmalarında Arama Jeoloğu olarak çalıştıktan sonra 1992 yılında Set Italcementi firmasında 2008 yılına kadar Operasyon Müdürlüğüne uzanan farklı pozisyonlarda bulunmuştur.

2008-2010 yılları arasında Boğaziçi Beton firmasında Genel Müdür Yardımcısı olarak hazır beton operasyonlarını yönetmiştir.

2011 yılında Calinos Holding ailesine katılarak halen Madencilik-Enerji ve Tarım Hayvancılık operasyonlarından sorumlu Genel Koordinatör olarak görevini sürdürmektedir.

Robert Zara

Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme dalından 1991 yılında mezun oldu.

Çalışma hayatına 1992 yılında UNIVERSAL McCANN Istanbul’da medya planlamacı olarak başladı, 1998 yılına kadar aynı ajansın öne çıkan, T.C.C.C., L’Oreal, General Motors, Gillette, Nestle gibi uluslararası müşterilerine medya müşteri direktörü olarak hizmet verdi.

1998- 2000 yılları arasında UNIVERSAL Mc CANN Londra merkezde, General Motors, GoodYear ve XBOX müşterilerinin Avrupa-Ortadoğu ve Afrika pazarlarının medya operasyonunu yönetti.

2001-2004 arası UNIVERSAL McCANN Istanbul’da genel müdür yardımcısı ve 2005 -2011 yıllarında aynı ajansın icra kurulu başkanı olarak çalıştı.

2011 -2018 yılları arasında DOĞAN MEDYA GRUBU’nda reklam pazarlamadan sorumlu başkan konumunu takiben, 2019 -2021 yılları arasında DEMİRÖREN MEDYA GRUBU’unda TV, Radyo, Uydu ticari operasyonlarından sorumlu başkan rolünü üstlendi

2021 itibari ile CALINOS MEDYA’da medya operasyonu yönetiminden sorumludur.

Türkçe, İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır.

Elif Dağdeviren

Elif Dağdeviren TRT için film çevirmenliği ile başladığı iş hayatına; Aktüel, Hürriyet, Akşam, Esquire gibi yayınlarda muhabirlik ve köşe yazarlığının yanı sıra Cosmopolitan Türkiye ve Kelebek gazetesi genel yayın yönetmenliği görevleri ile devam etti. STAR, ATV, SkyTurk, Turkmax gibi kanallarda televizyon yapımcılığı ve moderatörlüğü yaptı.

Türkiye’nin ilk internet içerik sağlayıcısı ve arama motoru olan netbul.com portal’ini kurarak, ülkenin dijital içerik ile tanışmasının öncülerinden oldu. Netbul bünyesinde Türkiye’nin ilk dijital haber ajansı, çocuk, kadın, oyun gibi mikro sitelerinin hayata geçmesini sağladı. Ülkenin, uluslararası haberlere de konu olan ilk büyük içerik şirketi satışını gerçekleştirdi.
Netbul’u sattıktan sonra kurduğu film yapım şirketi ile televizyon programlarının, önemli uluslararası festivallerden ödüllerle dönen Beyza’nın Kadınları, Cenneti Beklerken, İftarlık Gazoz ve Dondurmam Gaymak gibi Türkiye’nin aday adayı olarak Oscar yolculuğunda da adından söz ettiren sinema filmlerinin yapımcısı oldu. Bunların yanı sıra 4000 kişilik bir konser merkezinin de kurucu ortağı olarak 40’a yakın uluslararası konser organizasyonu düzenledi.

 

Tüm tecrübelerini kurduğu EDGE CCF (Creative Content & Filmmaking) şirketinde buluşturan Elif Dağdeviren; film yapımcılığı, iletişim ve marka danışmanlığı, kültür-sanat eğitimleri ve etkinlikleri yapmakta, dijital projeler ile kültür-sanat projeleri geliştirmektedir. Ortakları ile kurduğu MANZA.io ile WEB 3.0’da geleceğin dünyasını oluşturmak üzere çalışmaktadır. Bireysel olarak da konuk yazar olarak yazmaya devam etmekte ve kendi kitap ve senaryoları üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca profesyonel konuşmacı ve moderatörlüğün yanı sıra, yapımcılık ve yeni medya konularında eğitmenlik yapmaktadır. Kendisini etik vegan ve iklim aktivisti olarak da tanımlayarak sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam etmektedir.
2023 yılında Türkiye sinema ve dizilerinin dünyadaki temsili varlığı ile ilgili kurduğu hayallerin karşılığı olarak gördüğü Calinos Films’in ortak yöneticisi olarak tüm bilgi birikimi, ilişkiler ağı ve tecrübesi ile ulusal ve uluslararası ses getiren projeler üretmek adına gruba dahil olmuştur.

Anatolity Sürdürülebilir Kültür ve Sanat Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, kurucu üyelerinden olduğu MetaverseUnion yönetim kurulu üyesi, TOBB Kreatif Endüstriler Meclis üyesi, CEO Platformu, EFA (European Film Academy) ve EWA (European Women’s Audiovisual Network) üyesidir. TÜRSAK Yönetim Kurulu eski başkanı ve Uluslararası Antalya Film Festivali’nin eski direktörüdür. Kurucusu olduğu Cinema Of Turkey ile uluslararası film sektörüne Türkiye’yi ve Türk Sineması’nı tanıtmak için ülkeler arası “gönüllü kültür elçisi” olarak çalışmaktadır.

TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, Rutgers Univeristy’de “American Languages and Sociology” ile Baruch College’da “Business of Music” eğitimleri almıştır.

Tümünü Göster

Suat Pekak

Türk film ve dizi sektöründe çok sayıda projeye imza atmış olan Suat Pekak, Calinos Holding bünyesinde olan Orbis Filmcilik’in yöneticisidir.
Sayın Pekak kendi yapım şirketi ile 5 sefer Kristal Elma ödülüne layık görülmüştür.
Kariyerinde ayrıca 7 yıl ATV kanalında genel yapım müdürlüğü de yapmıştır.
Eserlerinden bazı örnekler;

Gel Dese Ask
Sen Anlat Karadeniz -64 bölüm -2018/2019
Sakarya Fırat – 151 bölüm -2009/2013
İnadına Aşk – 32 bölüm -2015/2016
Kızılelma- 28 bölüm – 2014
Kılıç Günü -2010
Doludizgin Yıllar- 47 bölüm -2008/2010
Hatasız Kul Olmaz-2014
Masumlar- 2008
Uzun Hikaye-2013
Aşk Kırmızı-2012

Ve Recep Ve Zehra Ve Ayşe – 1983
Eşek Şakası – 1980
Kasımpaşalı Emmanuel – 1979
Aşkın Gözyaşları – 1979
Rezil – 1978
Can Hatice – 1978
Ali Baba’nın Çiftliği – 1978
Sen Aşk Nedir Bilir Misin – 1977
Sarmaş Dolaş – 1977
Mavi Mercedes – 1977
Erkeğim – 1977
Şoför Mehmet – 1976
Sütü Bozuk – 1976
Silah Kardeş Elinde – 1976
Kurban Olayım – 1976
İnce Memed Vuruldu – 1975
Üç Gelin Altı Damat – 1975
Turhanoğlu – 1975
Tamam Mı Devam Mı – 1975
Bir Baba Hindi – 1975
Ah Nerede Vah Nerede – 1975
Öfkenin Bedeli – 1974
Tanrı Sevenleri Korur – 1974
Her Gece Bardayım – 1974
Gün Akşam Oldu – 1974
Dövüşe Dövüşe Öldüler – 197
Bir Tanem – 1974
Beyto – 1974
Şaban İstanbul’da – 1973
Uçan Adam Bedmen Yarasa Adam – 1973
Bedmen Yarasa Adam – 1973
Üç Silahşörlerin İntikamı – 1972
Üç Silahşörler – 1972
Ölüm Kanunu – 1972
Ölüm Benden Korksun – 1972
Vurma Zalim Vurma – 1972
Valizdeki Ceset – 1972
Namus Kurşunu – 1972
Kaderin Pençesi – 1972
Ateş Ve Barut – 1971
Adaletin Bu Mu Dünya – 1971
İntikam Meleği – 1970
Sevimli Serseri – 1970

Tümünü Göster

Özkan Özlü

1981 yılında Konya Ereğli’de doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Ereğli’de tamamladı.

1999 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden 2004 yılında mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Yemler ve Hayvan Besleme ABD. yüksek lisansa başladı.
2002-2004 yılları arasında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde Öğrenci Temsilciliği yaptı.
2004-2006 yılları arasında Koç Ata Sancak Besi ve Tarım Ürünleri AŞ.’ de Yem Merkezi Sorumlusu ve Süt Sığırı Sürü Sorumlusu olarak görev yaptı.
2007-2008 yılları arasında Söktaş AGRİTA Yem Fabrikası ve Söktaş Efeler Çiftliğinde Yem Fabrikası Üretim Sorumlusu ve Yem Merkezi ve Çiftlik Hijyen Sorumlusu olarak görev yaptı.
2008-2012 yılları arasında EK-TA Süt Çiftliğinde Üst Düzey Yönetici ve Hayvan Besleme Uzmanı olarak görev yaptı.
2012-2016 yılları arasında Leben Tarım ve Hayvancılık İşletmelerinde Hayvansal Üretim Müdürü olarak görev yaptı.
2016 yılından beri de Leben Tarım ve Hayvancılık İşletmelerinde Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.
İyi düzeyde İngilizce bilen ÖZLÜ, evli ve iki çocuk babasıdır.

Haluk Kulin

Haluk Kulin, global marka oluşturma, start-up ve pazarda değişim deneyimine sahip, amaç odaklı bir yöneticidir. Karlı büyüme sağlayan dönüşüm fırsatlarının tanımlanmasına, tasarlanmasına ve sunulmasına yardımcı olma konularında uzmanlaşmıştır.

Kariyerine 1997 yılında Unilever’de başladı. Hızlı bir şekilde yerel marka yönetiminden; Orta Doğu, Avrupa, ve Türkiye için Çamaşır Inovasyon Merkezi’ni geliştirmeye devam etti. 2002 yılında OMO global marka yönetimine geçip ‘Kirlenmek Güzeldir’ stratejisini başlatarak amaca yönelik markalar için en doğru ve güçlü uygulamaları oluşturmaya odaklandı. 30’dan fazla ülkede ve 1,5 milyar dolardan 3,4 milyar dolara çıkan kârlı bir gelir artışı sağlanmasına katkıda bulundu.

Startup’lara odaklanmak için 2007 yılında Unilever’den ayrıldı. Sağlık ve oyun alanlarında giyilebilir cihazlar için kablosuz duyusal materyaller ve veri uygulamaları geliştirerek 24eight stratejisine liderlik etti ve ardından 2009 yılında kişilerin kendi verilerini toplaması, koruması ve bunlardan faydalanması için Personal BlackBox’u kurdu.

2019’dan bu yana kurucuların, kurumsal liderlerin ve kuruluşların büyümelerini ve olumlu etkilerini en üst düzeye çıkarmalarını destekliyor. Deneyim alanları arasında Hızlı Tüketim Malları, Kişisel Veriler, Sosyal ve Dijital Medya, Sağlık Hizmetlerinin Dijitalleştirilmesi, Canlı Etkinlikler, Tasarım Düşüncesi, Akıllı Şehirler ve İnşaat yer almaktadır.