Ara
Close this search box.
Medya
Calinos Entertainment
Calinos Films
Orbis Films

Bugün dünyanın dört bir yanında Türkiye yapımı dizilerin beğeniyle izlenmesi, Calinos’un zengin arşiviyle yurt dışına düzenli olarak dizi ihracatı yapması ile başlamıştır.

Calinos; ilk faaliyet alanımız olan medyada, öncülük anlayışı ve kapsayıcılığı ile hem ulusal hem de uluslararası mecralarda ilk akla gelen isimlerden biridir. Yaptığımız her işte, ürettiğimiz her üründe ve sunduğumuz her hizmette en üst kalite düzeyini hedef alıyoruz.
Calinos Entertainment


Calinos Entertainment, ulusal yapımların yurt dışında da tanınmasını, izlenmesini ve bazılarının uyarlama yapımlarını sağlayan ilk şirkettir.

Çalışmalarına 1999 yılında Los Angeles'ta başlayan Calinos Entertainment, gösterdiği hızlı büyüme ile Amerika'da bulunan ofisini güçlendirirken, bölge ülkelerine yakınlığı dolayısıyla merkezini İstanbul'a taşıdı.

Calinos Entertainment’ın faaliyet alanı yerel ve uluslararası pazarlara filmler, televizyon dizileri, belgeseller, TV programları ve pembe diziler gibi formatların pazarlama ve dağıtımıdır. Calinos Entertainment sahip olduğu vizyonla Türkiye’nin Asya ile Avrupa kültürleri arasında köprü konumunda olmasının avantajını kullanarak; 2001 yılında yurtdışına satılan ilk Türk dizisi “Deliyürek” (Kazakistan) ile başlayan yolculuğu ile uluslararası platformda Türk dizi, film ve TV programlarının pazarlamasını yapan ilk şirket olmuştur. Calinos; uluslararası televizyon sektörlerinde film, dizi ve TV programlarının pazarlamasını yaparak, Türk yapım sektörünün yabancı pazarlardaki payını bir yandan genişletip bir yandan da sürekliliğini sağlamıştır. Calinos Entertainment’in uluslararası pazarda faaliyet gösterdiği bölgelerin başında Ortadoğu, Latin Amerika, Balkanlar, Uzak Doğu ve Orta Asya ülkeleri gelmektedir . Türk dizilerini yurt dışında pazarlayan ilk ve öncü şirketlerden biri olmanın haklı gururunu yaşayan Calinos Entertainment’ın yurt dışı haklarına sahip olduğu Türk dizilerinin yayın saatleri toplamda binlerce saate ulaşmıştır. Calinos, girmiş olduğu her yeni ülkede büyük beğeni toplamakta olan dizilerimizin dünya TV pazarlarında kabul görmesini sağlamanın yanı sıra bu ülkelerle ortak yapım projelerini de yürütmektedir.
Calinos Films

Calinos Films, hızla büyüyen film arşivi ile Türkiye'deki sinemaseverleri kaliteli yapımlarla buluşturmayı hedefler.

Medya sektörüne ve sanata yaptığı yatırımlarla ülkemizin dizi ihracatına başlamasına vesile olan ve büyümesinde büyük paya sahip olan Calinos, Calinos Filmcilik ile Türkiye’nin en önemli içerik üreticilerinden biri haline gelme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Global pazarda ses getiren içerikler ve ortak prodüksiyonlarla adını sadece Türkiye’de değil uluslararası medya sektöründe de duyurmaktadır.

Global pazarda ses getiren içerikler ve ortak prodüksiyonlarla adını sadece Türkiye’de değil uluslararası medya sektöründe de duyurmaktadır.

Calinos Films; çağdaş pazar dinamiklerine ve yeni trendlere göre uyguladığı alım stratejisiyle, Türkiye’deki sinemaseverleri kaliteli ve dikkat çekici yapımlarla buluşturmayı hedefler. Her yıl katıldığı uluslararası film festivallerinden yaptığı ithalatlarla kısa bir sürede ülke çapında film festivallerinin de önde gelen içerik sağlayıcılarından biri haline gelmiştir. Alınan filmlerin Türkiye pazarının dinamiklerine göre konumlandırmasıyla da özel olarak ilgilenen Calinos Films, film sektörünün sınırlarını genişleterek sektörün ilerlemesine katkıda bulunmayı amaçlar. Geleneksel pazarlama metotlarına ek olarak, sosyal medya ortamlarında tanıtımlarına ağırlık vererek, filmlerle internet ve yeni jenerasyon teknoloji kullanıcıları arasında köprü kurar.

Büyük bütçeli yapımlardan ödüllü filmlere, dünya sinemasının ses getiren çarpıcı örneklerinden tür filmlerine kadar uzanan geniş bir yelpazedeki film kütüphanesiyle Calinos Films özellikle yeni medya platformlarında fark oluşturabilecek değerli ve seçkin içerikler yaratmak hedefindedir.

Dizi sektörüne ve sanata yaptığı yatırımlarla ülkemizin dizi ihracatına başlamasına vesile olan ve büyümesinde büyük paya sahip olan Calinos Filmcilik 2023 senesinde Elif Dağdeviren’in katılması ile Türkiye’nin en önemli içerik üreticilerinden biri haline gelme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Orbis Films

Orbis Films, 2011 yılında Calinos Holding’in bünyesinde kurulmuştur.

Orbis Film Ltd. Şti 2011 yılında kurulmuştur. Orbis Film Yapım Ltd. Şti.’nin başlıca faaliyet konusu televizyon programları yapımcılığıdır.