CALINOS

Tarım ve Hayvancılık

Calinos Holding; Tarım ve Hayvancılık alanlarında son teknoloji üretim tesisleri ve çiftlikleriyle sektörün yenilikçi isimlerinden....

Cıngıllı

Kuruluş amacı hayvan yetiştiriciliği için gerekli olan yem bitkilerini bitki, hayvan ve insan sağlığını gözeterek, hayvan beslenmesi ve hayvansal üretim normlarını karşılayacak nitelikte yetiştirmek olan Cıngıllı A.Ş., bilimsel verilere dayanarak üretim artışına yönelik çalışmalar yapmakta ve toprak verimliliğini arttırıcı ıslah çalışmaları yürütmektedir.

Yonca, mısır, tritikale, fiğ, arpa ve çavdar gibi hayvansal üretim ve hayvan beslenmesi için gerekli yem bitkilerini güvenilir tarım prensiplerine uygun olarak yetiştiren Cıngıllı, bu ürünlerde verim arttırıcı uygulama ve deneme çalışmalarını sürekli iyileştirici yönde devam ettirmektedir. Mevsimsel şartlara ve üretim ihtiyaçlarına göre ekim ve hasat programını sürekli olarak güncellemektedir.

Şirket, yem bitkileri konusunda uzman danışman ve üniversitelerle ortak projeler yürütmekle beraber sürekli olarak fiziksel, kimyasal ve biyolojik testlerle üretim takibi yapmaktadır.

Toplam tarım alanı 26790 dekar olan Cıngıllı A.Ş.; bunun 6700 dekarını kuru tarım, 10800 dekarını ise sulu tarım için aktif olarak kullanmaktadır. Tarım alanlarının verimliliğini arttırmak amacıyla gübreleme teknikleri, sulama sistemleri, drenaj uygulamaları gibi çalışmalara yoğun olarak devam etmektedir.


Cıngıllı

BALKUYU MEVKİİ KIZILCA
KASABASI BOR /NİĞDE
Tel: 388 323 51 07
Fax: 388 323 51 07

KAVACIK MAH EKİNCİLER CAD.
NECİP FAZIL SOK NO:6/5 BEYKOZ
KAVACIK İSTANBUL
Tel :216 999 4 999
Fax :216 999 20 00