CALINOS

Medya

Medya denince akla gelen en büyük isimlerden Calinos, sektörünün öncü kuruluşlardan...

Dijital Ürün Yerleştirme

Dijital Ürün yerleştirme, yerel ve uluslararası markaların, hedef bölge-ülke TV kanallarında, kendisini ispatlamış, yüksek rating alan içeriklerde kolayca yer almasını sağlayan bir teknolojidir.

Calinos Holding, önemli bir işkolu olarak kabul ettiği bu alanda, Amerika'nın en başarılı yazılım firmalarından biri olan Seambi ile çözüm ortaklığı yürütmektedir. Bu sayede Ortadoğu ve Kuzey Afrika , Bağımsız Devletler Topluluğu, Balkanlar, Baltık ülkeleri gibi ekonomik önemi yüksek bölgelerde pazar hedefi olan müşterilerine, teknoloji tedarikçisi olarak hizmet vermektedir.

Dijital mecraların esnek yapısını, ürün yerleştirme gibi özellikli bir araçla birleştiren bu uygulama, yüksek mesaj geri çağırma ve marka beğenisi oranlarına sahiptir. Ekonomik ve etkili bir ensturumandır. Geleneksel reklam araçlarından farklı olarak, seyircinin film, dizi, vs. seyrederken odaklandığı sahnelerde, senaryonun parçası gibi devreye girerek, marka için etkin iletişim imkanı sağlar. Nielsen araştırmaları da program içi ürün yerleştirme uygulamalarının, dikkat seviyesini ve katılımı arttırdığını gösteriyor.

Program içine yerleştirilmiş reklamlara izleyici katılım seviyeleri, reklam filmlerine katılım seviyelerinden daha yüksektir. DPP uygulaması, DVR-proof reklam hizmeti şansı yaratmaktadır.

Sistem nasıl çalışır?

1.Adım: Keşiften Yararlanma:

Eğer yerleştirme yapılacak içerik film ya da TV şovu ise, içeriğe yapılabilecek yerleştirme imkanları ve sayıları hesaplanır. Eğer yerleştirme yapılacak içerik bir diziyse, örnek bir bölüm yeterlidir.

2.Adım: Görsellerin Ön İzlemesi:

Hazırlanan yaratıcı rapor uzerinde, müşteri tarafından kabul gören alanlara, önerilen teknik gereksinimler çerçevesinde, gene müşteri tarafından temin edilen görseller yerleştirilir. Ve müşteri onayına sunulur.

3.Adım: Final Bölümün Teslimi:

Son olarak; kritik ve revizeler doğrultusunda bitirilmiş iş, zorluk derecesine paralel en kısa süre içinde gönderilir. Verilecek onay, tüm işi oluşturmak için yeterlidir. Ardından içerik bir bütün halinde yayıncı kuruluşa teslim edilir.

4.Adım: İzleme Raporu:

Kampanya yürütüldükten sonra, yerleştirmenin izlenme raporları oluşturulur. Temel rapor ücretsizdir fakat detaylandırmalar ayrıca ücretlendirilir.
Reklam ile ilgili bilgi almak isteyecekler için mail adresimiz : reklam@mmb.com.tr

Dijital Ürün Yerleştirme

Geleneksel reklam araçlarından farklı olarak, seyircinin film, dizi, vs. seyrederken odaklandığı sahnelerde marka için etkin iletişim imkanı sağlar.

dpp@mmb.com.tr reklam@mmb.com.tr