CALINOS

Medya

Faaliyet gösterdiği her alanda öncü kuruluşlardan biri olmayı hedefleyen Calinos, medya ve iletişim sektörünün ilk akla gelen isimlerinden...

Calinos Films

2010 yılında kurulan Calinos Films; ithal ettiği kaliteli ve yüksek bütçeli yapımlar, bağımsız, ödüllü ve prestijli yabancı filmlerle kısa sürede Türkiye’nin en hızlı büyüyen film şirketlerinden biri haline gelmiştir. Daha önce Free TV kanallarına yabancı film satışı yapmakta olan Calinos Entertainment’ın bu alanda 12 yılı aşan tecrübesine Sinema, DVD, VOD ve Pay TV alanında faal yeni bir yapı entegre ederek tam teşekküllü bir film şirketine dönüşmüştür.

Calinos Films; çağdaş pazar dinamiklerine ve yeni trendlere göre uyguladığı alım stratejisiyle, Türkiye’deki sinemaseverleri kaliteli ve dikkat çekici yapımlarla buluşturmayı hedefler. Her yıl katıldığı uluslararası film festivallerinden yaptığı ithalatlarla kısa bir sürede ülke çapında film festivallerinin önde gelen içerik sağlayıcılarından biri haline gelmiştir. Alınan filmlerin Türkiye pazarının dinamiklerine göre konumlandırmasıyla da özel olarak ilgilenen Calinos Films, film sektörünün sınırlarını genişleterek sektörün ilerlemesine katkıda bulunmayı amaçlar. Geleneksel pazarlama metotlarına ek olarak, sosyal medya ortamlarında tanıtımlarına ağırlık vererek, filmlerle internet ve yeni jenerasyon teknoloji kullanıcıları arasında köprü kurar.

Büyük bütçeli yapımlardan ödüllü filmlere, dünya sinemasının ses getiren çarpıcı örneklerinden tür filmlerine kadar uzanan geniş bir yelpazedeki film kütüphanesiyle Calinos Films özellikle yeni medya platformlarında fark oluşturabilecek değerli ve seçkin içerikler yaratmak hedefindedir.

Calinos Films

Gitgide büyüyen film arşivi ile Türkiye'deki sinemaseverleri kaliteli yapımlarla buluşturmayı hedefler.

<facebook.com/Calinosfilms twitter.com/CalinosFilms youtube.com/user/CalinosFilms pinterest.com/calinosfilms/ calinosfilms.tumblr.com/ plus.google.com/+CalinosFilms/about instagram.com/calinosfilms/