CALINOS

Medya

Medya denince akla gelen en büyük isimlerden Calinos, sektörünün öncü kuruluşlardan...

Calinos Entertainment

Çalışmalarına 1997 yılında Los Angeles'ta başlayan Calinos Entertainment, gösterdiği hızlı büyüme ile Amerika'da bulunan ofisini koruyarak bölge ülkelerine yakınlığı dolayısıyla merkezini İstanbul'a taşıdı.

Faaliyet alanını ise yerel ve uluslararası pazarlara film, televizyon dizileri, belgesel, pembe dizi gibi programları pazarlamak şeklinde belirlemiştir. Calinos Entertainment; sahip olduğu vizyonla, Türkiye'nin Asya - Avrupa kültürleri arasında köprü konumunda olmasının avantajını kullanarak uluslararası platformda Türk dizi, film ve TV programlarının pazarlamasını yapan ilk Türk şirketi olmuştur. Yurtdışına satılan ilk Türk dizisi: 2001 yılında "Deliyürek" (Kazakistan). Uluslararası televizyon sektörlerinde film, dizi ve TV programlarının pazarlamasını yaparak, yabancı pazarlardaki payını genişletip sürekliliğini de sağlamıştır. Calinos Entertainment'in uluslararası pazarda faaliyet gösterdiği bölgelerin başında Ortadoğu, Balkanlar ve Orta Asya gelmektedir.

Türk dizilerini yurt dışında pazarlayan ilk ve öncü şirketlerden biri olmanın haklı gururunu yaşayan Calinos Entertainment'ın, yurt dışı haklarına sahip olduğu Türk dizilerin toplamı 6.000 TV Hours, şu ana kadar satılmış olan TV Hours ise 25,800'e ulaşmıştır. Calinos, girmiş olduğu her yeni ülkede büyük beğeni toplamakta olan dizilerimizin dünya TV pazarlarında kabul görmesini sağlamanın yanı sıra bu ülkelerle ortak yapım projelerini de yürütmektedir.

Çalıştığımız Ülkeler:
 
AFGANİSTAN ALMANYA ARNAVUTLUK
AVUSTURYA AZERBAYCAN BOSNA
BRUNEY BULGARİSTAN İRAN
İSVİÇRE KAZAKİSTAN KOSOVA
MACARİSTAN MAKEDONYA MALEZYA
MALEZYA ORTADOĞU ÖZBEKİSTAN
ROMANYA TAYLAND YUNANİSTAN
Calinos Entertainment

Yerli yapımların yurt dışında da tanınmasını ve uygulanmasını sağlayan ilk şirkettir.

sales.calinosent.com calinosentertainment.com